DZISIAJ

Dzisiaj jest 31 grudnia 2022 roku

Ależ się ucieszyłem jak otworzyłem dzisiaj film Langusta na Palmie pt. "Wstawaki [#1265] Dzisiaj" (film na końcu wpisu)? Bardzo, ale to bardzo. Cały rok słucham, zgłębiam, doświadczam, cały rok ostatni skupiam się na tym przesłaniu i próbuje go dalej pchnąć w życie, swoje i innych. Mój ulubiony ksiądz i cytuje mojego ulubionego autora.

Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

Paulo Coelho, Być jak płynąca rzeka 

Podoba mi się również...

... kolejna sprawa, która mocno uwiera wielu z nas. Ojciec Adam otwarcie mówi, że nie trafia do niego twórczość P. Coelho, że nawet go nie lubi. A jednak potrafi rozdzielić te dwie kwestie, potrafi wyciągnąć takie zarąbiste zdanie z nielubianego przez siebie autora.

To jest esencja moich ostatnich poszukiwań. Odrzućmy uprzedzenia do księży, buddystów, katolików, odrzućmy konotacje religijne i to czy ktoś jest wierzący czy nie, tylko spójrzmy na to jakim jest człowiekiem, co przekazuje. Poszukajmy w jego życiu dobrych wskazań, w jego twórczości zauważmy prawdę. Ja to robię od dawna i tego życzę tobie.

Ta sytuacja zainspirowała mnie przy tej okazji, do ponownego przeczytania wspomnianej książki "Być jak płynąca rzeka". Znalazłem ją pośród pozostałych gdzieś na półce i czeka na wieczorne czytanie. Kilkanaście lat temu wywarła na mnie dobre wrażenie, jak reszta książek PC. Zobaczymy co będzie dziś.

 

Bo dziś jest ten dzień, kiedy możesz zrobić to, co jutro będzie tym dziś